Akademia astmy #2 „Standardy leczenia astmy a nowoczesne terapie"
20/11/2024
Alergicy często lekceważą objawy alergicznego nieżytu nosa, nie zdając sobie sprawy, że ignorowanie ich może prowadzić do rozwoju astmy. W Polsce nieleczona lub niewłaściwie kontrolowana astma jest przyczyną śmierci setek osób rocznie. Nie musi tak być – dostępne są skuteczne terapie, które mogą całkowicie odmienić życie pacjentów - mówi dr hab. n. med. Piotr Dąbrowiecki.
W przypadku łagodnej astmy kluczowe jest stosowanie sterydów wziewnych, które skutecznie eliminują objawy. Od 2018 roku pacjenci mają również możliwość skorzystania z terapii biologicznej, rewolucyjnej metody, która zmienia jakość życia osób z astmą. Astma to nie tylko kaszel i duszności; to także stany lękowe i depresyjne, które często towarzyszą chorym. Wiele osób obawia się zostać samemu w domu, bojąc się ataku duszności. Dlatego tak istotne jest dopasowanie skutecznego leczenia, które może diametralnie poprawić komfort życia – a terapia biologiczna z pewnością do takich metod należy.
Kiedy należy rozpocząć leczenie? Czy terapia biologiczna jest bezpieczna? Jak skutecznie zapobiegać rozwojowi choroby? Na te i inne kluczowe pytania psycholog Adrianny Sobol odpowiada dr hab. n. med. Piotr Dąbrowiecki w drugim odcinku „Akademii astmy”. Poznaj odpowiedzi, które mogą zmienić Twoje podejście do astmy i poprawić jakość Twojego życia!
Kampania edukacyjna realizowana przez Fundację Centrum Walki z Alergią wraz z Polską Federacją Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP oraz Fundacją "W trosce o pacjenta".